Menu

Výuka IT na středních školách

0 Comment

Každý z nás zná jistě ten pocit, kdy si myslí, že věci naučené učiteli, v životě nepoužije, a tudíž má tendence chovat se tak, aby v těchto hodinách nedával pozor. Někdy se jedná opravdu o velmi nudné a nezajímavé informace, avšak v případě výuky počítačů či IT jde dle mého názoru spíše o pravý opak.

počítačový kód

V těchto hodinách se můžeme dozvědět mnoho užitečných informací, které se nám v budoucnu budou hodit. Výhodou je tedy zejména to, že čím dřív se určité věci naučíme, tím dříve je budeme umět, a budeme moci pomáhat ostatním se ziskem těchto dovedností. Pojďme si tedy společně připomenout, které věci známé některým z období, kdy zasedali do školních lavic, dnes v každodenním životě běžně používáme.

1.       Formátování

Pro někoho může jít o toho největšího nepřítele, avšak každý z nás by ho měl znát a umět. Zejména, když nastoupíte na VŠ, tak všichni již počítají s tím, že vy velmi dobře víte, jak se píšou eseje, seminární práce apod. Mě osobně kvůli tomu nechtěla nechat paní profesorka na právech v prváku projít, ale nakonec se nade mnou slitovala.

2.       Úprava fotek

Současná mladá generace upravuje snad každou fotku před tím, než ji dá na sociální sítě. Možná je to dobře, možná taky ne, ale alespoň díky svým studiím ví, co má dělat. Další, komu se tyto „laické“ rady mohou hodit, jsou ti, kteří chtějí studovat fotografii na nějakých uměleckých školách, či musí v rámci svého zaměstnání pracovat s photoshopem.
vodopády proudící z telefonu

3.       Práce s balíčkem MS

V rámci dnešní doby je skoro na veškerých pracovních pozicích vyžadováno, aby zaměstnanci uměli zacházet s Wordem, Excelem či Powerpointem. Jedná se o prostředky, které umožňují tvorbu tabulek, grafů či prezentací. Právě této činnosti bývá ve škole věnována velká část výuky, a dle mého názoru je to velmi dobře, jelikož tak pak jedinec zná alespoň ten základ, který mu může pomoci k získání vysněného povolání.