Menu

Příběh, který nevymyslíš

0 Comment

Jsou životní situace, které se skutečně ani vymyslet nedají, píše je totiž život sám a leckdy se zdají až neuvěřitelné. Rok 1989 nepřinesl jen sametovou revoluci a totální změnu v dosavadním režimu. Odehrál se zde ještě jeden příběh, který sice s politikou nemá nic společného, ale svým zajímavým příběhem zaujme rozhodně každého. A zvláště ty, kteří si rádi posedí u skleničky kvalitního moku. A tím právě Hammer Head Whisky je. Její vznik se právě píše roku 1989 a původní domovinou je palírna Prádlo. Západní Čechy byly proslaveny svými produkty, jelikož palírna po mnoho let vyráběla a na trh dodávala vysoce kvalitní destiláty. V onom roce se našlo pár nadšenců a zprovoznili tradiční litý mlýn. Což by ještě tak zvláštní nebylo, protože to byla určitá výzva, obnovit něco, co má svoji dlouhou historii. Zajímavější bylo to, že přesně stejný typ se nachází ve Skotsku. A jak víme je to země, která je proslavená whisky.

dubové sudy

Češi se pustili do výroby

Vzhledem k tomu, že se jedná o stejný mlýn, poté přišel nápad proč nezkusit naší českou whisky. Místo skotského ječmene bude jednoduše český a voda je v těchto místech skutečně vysoce kvalitní. A aby nezůstalo jen u českého ječmene a vody, tak i přece šikovné ruce vytvořily výhradně na tuto specialitu české dubové sudy. Whisky připravena a uložena do sudů si našla své místo v místních sklepích. Jako každý správný destilát musí uzrát. Až doposud by to byl klasický příběh, nad kterým by se možná nikdo nepozastavil. Jenomže pád berlínské zdi, sametová revoluce v Čechách, a kdo ví, co ještě bylo důvodem, proč se na sudy zapomnělo. Rovných 20 let, což je až neuvěřitelné.

skleničkawhisky

Nový majitel našel poklad

Kolikrát jsme již snili o tom, že bychom chtěli najít poklad, ale to se děje jen v pohádkách. Omyl, whisky se po 20 letech našla a dostala jméno po starém mlýnu. To bylo překvapení a ta chuť. Jemná vůně po sušeném ovoci se závanem dubu. Tóny citrusů a karamelu dávají vyvážený a ostřejší říz. Těžko se dá říci, zdali se ještě někdy bude opakovat podobný příběh, ale vyzkoušet jedinečnou chuť se vždycky vyplatí, možná to bude jen jedenkrát za život.