Menu

Umíte nosit správně šaty? Podle čeho vybrat ideální délku i střih šatů?

0 Comment

Některé ženy šaty milují, jiné vyznávají pohodlnější a sportovní styl a nosí jen kalhoty a pak jsou ženy, které by šaty chtěly nosit, ale netroufají si na ně.

Umíte nosit správně šaty? Podle čeho vybrat ideální délku, barvu i střih šatů?

Krátké, dlouhé nebo šaty tak akorát? Říkáte si, že by se vám v šatníku nějaké ty šaty hodily, ale neumíte si je správně vybrat a stále váháte? Vybrat si dokonalé šaty tak, aby seděly postavě a zejména pak i vaší výšce, není úplně snadné. Zejména jde o to, že často si ženy myslí, že je lepší všechny nedokonalosti, větší bříško, stehna, boky a zadek schovávat. Ovšem pozor na neforemné a splývavé šaty, které jsou sice pohodlné a módní, nikde neškrtí a nezařezávají se, ale rozhodně nesluší úplně všem. Pří výběru šatů se leckdy zapotíte, co myslíte?

žena v šatech

Šaty a jejich plus

Mít v šatníku alespoň dvoje šaty se vyplatí. Nutně ale nemusíte nosit šaty pouze během parných letních dní. Naopak nošení šatů je vhodné během celého roku, šaty jsou mnohdy mnohem pohodlnější, oblékání do nich je snadné a navíc, jeden jediný kousek vám zajistí celý outfit, bez toho aniž byste musely vybírat nejrůznější kombinace, jako je tomu při vybírání vhodných kalhot a halenek k sobě. Šaty mají své výhody a udělají pravou dámu z každé ženy.

Dnes víme, že máme nespočet možností, jaké šaty zvolit. Mohou být krátké, dlouhé ale i něco mezi, mohou být přiléhavé i volné, mohou být rafinovaně střižené a také různě barevné. Jde vám z toho hlava kolem?

volné šaty

Co si můžete dovolit?

Velice oblíbené jsou volné šaty. Ty totiž působí jednoduchým a velmi pohodlným dojmem, skvěle se dají kombinovat s výraznými doplňky, kabelkami i botami. Patří také k trendům posledních let. Jejich výhodou je zajisté pohodlnost, ovšem volné šaty sluší paradoxně spíše hubenějším dámám. Je to trochu nespravedlivé, ale je tomu tak. Ženy vysoké a hubené si prostě mohou obléknout cokoliv, ženy vzrůstem malé anebo silnější si potom musejí dávat pozor.

Pokud je vaše postava pěkně tvarovaná, nikdy ji neschovávejte do neforemných šatů. Naopak vybírejte takové, které mohou být volnější, ale mají nějaký tvar. Zvýrazní vám například pas, dekolt nebo ruce. V tom případě budete za hvězdu, ať se už vydáte kamkoliv a kdykoliv. Ženy, které jsou na výšku malé a drobné si pak mohou zbytečně přidávat nevhodným tvarem šatů kila.

I přesto, že ale existují určitá pravidla, můžete se řídit i tím nejjednodušším. A to je pravidlo toho, že vám bude slušet všechno, v čem se budete cítit dobře. Sebevědomí totiž také dokáže divy!