Menu

Jaké vlastnosti musí mít obkladový kámen venkovní

0 Comment

Asi každý z nás chce, aby jeho dům vypadal co nejlépe. Pokud bydlíme v bytě, případně v pronájmu, pak do vzhledu domu nemůžeme příliš mluvit. Avšak pokud vlastníme rodinný domek, můžeme si jej (až na určité výjimky) upravit tak, jak se nám líbí.

Jednou z možností je pak použít obkladový kámen venkovní Stone expert. Tím se obvykle obloží spodní část domu, obvykle do výše jednoho až jednoho a půl metru. Domu dodá stabilnější, pevnější vzhled, nehledě na to, že tvoří zajímavý prvek.

obkladkamen1

Avšak k tomu, aby plnil tyto úkoly, musí mít použitý kámen ty správné vlastnosti. Koneckonců, nelze použít to, co nasbíráme u cesty – tedy teoreticky by to šlo, avšak výsledek by s velkou pravděpodobností nesplnil naše očekávání.

V první řadě je potřeba správný typ kamene. Měl by držet pohromadě a dobře odolávat vodní i větrné erozi. Také by měl být odolný vůči nárazu a snadno se neštěpit. Zároveň musí být dostatečně pevný a snadno zpracovatelný. Velmi často se používá například žula, možné jsou ale i jiné horniny.

Dalším požadavkem je pak samotný vzhled kamene. Měl by být nějakým způsobem zajímavý, avšak ne příliš výrazný. Pamatujme si, že by měl fasádu doplňovat, ne být její dominantou. Ideální je přírodní vzhled, avšak je možné použít i upravený.

obkladkamen2

Avšak bez ohledu na vzhled bychom si měli pamatovat, že tím hlavním, o co by nám mělo jít, je kvalitní pokrývka. Nebude nám celkem k ničemu, že vypadá pěkně, když se téměř okamžitě začne drolit a bude jím zatékat voda dovnitř.

I proto je potřeba dobře vybírat, a raději se zaměřit na kvalitu, než na vzhled či cenu. Samozřejmě bychom ani jedno z toho neměli opomíjet, avšak kvalita by pro nás měla být vždy na prvním místě. Jen tak budeme nakonec spokojeni s výsledkem, který navíc vydrží dlouhou dobu, a navíc ještě ušetříme, neboť nebudeme muset platit za časté opravy. A to je se rozhodně vyplatí.