Menu

Kvalitní oblečení pro miminka

0 Comment

Dětské oblečení je tak krásné, roztomilé, plné barevných obrázků dětských hrdinů, kteří udělají radost vašim dětem i vám. Jak ale takové oblečení vybrat, jaké materiály kupovat a co si pohlídat? Není to tak složité, chce to jen trochu koukat na složení látek, ze kterých je oblečení šité. Oblečení pro miminka Kojeneckeobleceni může být krásné i originální.

oblečení dětské

Základ je vybírat oblečení z příjemných materiálů. Koukejte se po 100% bavlně, která se hodí především na bodyčka, popřípadě na trička, dupačky, tepláčky a podobné věci. Často jsou v kombinací s příměsí, jako je elastan. Pořád by mělo být v materiálu mnohem více bavlny, než umělé příměsi. Ta by měla být v oblečení jen kvůli vlastnostem, jako je pružnost. Snažte se vyhnout oblečení bez certifikátu pro děti do tří let. Pokud máte možnost, nakupujte od lokálních výrobců, kteří si zajišťují sami i látky, nejlépe z místních zdrojů, tištěné v české republice. Vyhnete se tak látkám vyráběným v Číně a dalších asijských zemích, kde oblečení i šijí.

dítě v louži

Jako deku či mikinku můžete zvolit materiál fleece neb minky. Oba materiály jsou velice měkké a příjemné, dítě se v něm bude cítit skvěle. Jedná se o materiály do chladnějšího počasí. Pokud jste hodně sportovně aktivní, je dobré mít i nějaké funkční oblečení pro dítě, jako je třeba merino či outlast, které zajistí, že dítěti nebude ani zima ani horko.

Největší problém bývá s výběrem dětských velikostí. Obecně se pro novorozence kupuje oblečení od velikosti 50 a 56, podle velikosti dítěte. Obecně je lepší mít pár kousků ve velikosti 50 a zbytek spíše velikosti 56, protože z první velikosti děti velice rychle vyrostou. Obecně velikosti jsou dost různé, prodejci nemají stejné velikosti oblečení, byť jsou stejně značené. Chce to opravdu dobře koukat, jak je oblečení velké, dlouhé a široké protože rozměry bývají opravdu dost různé a mnohdy proporcionálně nesedí, je širší či užší.