Menu

Jaké stání pro svůj vůz zvolit

0 Comment

V dnešní době už má skoro každý člověk auto. Pokud nebydlíte na bytě, ale máte dům, určitě máte garáž nebo přístřešek. Hlavní rozdíl mezi garáží a přístřeškem je v tom, že přístřešek je pouze venkovní záležitostí. Většinou slouží pouze pro zaparkování vozidla. Garáž má oproti tomu více výhod, protože je krytá ze všech stran, má střechu a může v ní být třeba i kutilská dílna. Záleží pouze na vás jakou variantu parkovacího stání pro své auto zvolíte. Většina lidí, co dnes staví dům, se rozhodne vybudovat garáž z praktického důvodu. Garáž je většinou propojená s domem technickou místností, a tak můžete z garáže vejít přímo do obyvatelné části. Je tedy důležité zvážit, co přesně pro své auto chcete a kolik jste ochotní do výstavby garáže či přístřešku investovat.

stání pro auto

Pokud se rozhodnete pro přístřešek, ušetříte určitě více peněz, protože stavba není tak nákladná. Přístřešek se staví většinou ze dřeva a jako krytinu můžete použít například plech. Navíc je stavba mnohem rychlejší a přístřešek může stát třeba za dva až tři dny, jestliže jste šikovní nebo máte šikovné řemeslníky. Další výhodou přístřešku je i to, že pod ním můžete auto například bez problémů umýt a nemusíte mít obavy z toho, že okolo naděláte nepořádek z vody. Ta totiž určitě odteče do případného kanálu nebo prostě na trávy, což v garáži nejde. Nevýhodou je naopak to, že nemáte stání pro auto kryté, působí na něj tedy všechny přírodní vlivy. Například v zimě je jisté, že auto budete mít omrzlé a ráno budete muset jít škrábat. Další nevýhodou je, že dřevo, ze kterého je postavený přístřešek musíte jednou za čas natřít a ošetřit proti případným škůdcům, aby byl přístřešek pořád pěkný.

Garáž má oproti tomu výhodu v tom, že auto je uvnitř a nemůže se nějak poškodit přírodními vlivy. V zimě si nastoupíte do krásně vyhřátého auta a můžete po zvednutí vrat rovnou odjet. Další výhodou je to, že v garáži si můžete zřídit třeba malou dílnu s nářadím a nemusíte mít strach, že vám někdo něco ukradne. Hlavní nevýhodou garáží je finanční náročnost na výstavbu a delší doba výstavbu. Garážová vrata také nejsou v dnešní době zrovna levnou záležitostí, obzvlášť pokud se rozhodnete pro výstavbu dvojgaráže.

garáž

Přístřešek pro auto versus garáž… to je oč tu běží. Každá z variant má pro a proti. Ideálním řešením je postavit si garáž s přístřeškem. Pokud máte dvě auta, vždy oceníte, že jedno auto můžete parkovat vevnitř a druhým můžete jen tak odjet bez toho, aniž byste museli otevírat garážová vrata. Pokud se tedy rozhodnete pro jednu nebo druhou variantu určitě to nebude špatně, protože jenom vy sami víte, co se vám bude více hodit a co budete více potřebovat.