Menu

O čem svědčí index ABSI?

0 Comment

O body mass indexu už bylo popsáno hodně stránek papíru, ale hlavně i webových stránek. Dnes už snad není člověka, který se zajímá o hubnutí a zdravý životní styl, a přitom by neznal BMI. Tato veličina totiž udává váš jakýsi zdravotní postoj. Má čtyři skupiny a shodně s tím, do jaké se dostanete, uvidíte, kam spadáte a podle toho můžete začít svůj problém řešit.

osobní váha

Hovoříme o problému, a tím máme na mysli hubnutí, poněvadž hubnout chtějí lidé, kteří jsou zpravidla obézní nebo trpí pár kilogramy nadváhy. Bohužel ale i lidé, kteří jsou vysloveně hubení, spadnou do BMI indexu hned do první skupiny, která definuje podvýživu, a to je také obrovský problém. Takže, jak jsme již zmínili na začátku, o BMI se vedou diskuse, a tento pojem je již dostatečně známý.

Ale víte, co je index ABSI? Tak to možná bude pro většinu lidí velká neznámá… Dovolte, abychom vám to vysvětlili. A možná se hned ptáte, a proč bychom to jako měli vědět? Naše odpověď zní – je dobré pojímat stále nové a nové informace, protože nikdy nevíte, kdy se vám, případně vašim blízkým známým, kamarádům či přítelkyni mohou hodit.

Pro srovnání uvádíme, že BMI vychází z poměru váha v kilogramech a aktuální výška. Ale index A B S I porovnává rovnou vzhled vaší postavy, to znamená, že bere v úvahu také tyto parametry, ale přidává k nim ještě obvod pasu.

obvod pasu

A to je veličina, se kterou se nám moc nechce na svět a neradi o ní mluvíme, neboť obvod pasu bývá problém. Pokud vás ale zajímá váš stav a jak si na tom se svým zdravím stojíte, zde je výpočet: Obvod pasu (cm)/(BMI2/3 * výška 1/2(cm)). Výpočtem dojdete k výsledku, který vyjde na tři desetinná místa a čím jsou tyto setiny vyšší, tím je vyšší riziko zdravotních komplikací, které vás třeba čekají. I když nyní necítíte žádný nebo velký problém, je nasnadě, že už klepe na dveře… Vypočtěte si váš index ABSI a podívejte se pravdě do očí.