Menu

I zábradlí dělá domov

0 Comment

Rekonstrukce nebo stavba domu je pro každého určitě životním zážitkem. Nezáleží na tom, zda se do toho pustíte svépomocí nebo oslovíte stavební firmu. Vždy je třeba srovnat si myšlenky a naši představu přenést na papír, abychom se měli podle čeho řídit. Vždy se zaměřujeme na detaily. Vše musí být perfektní a podle našich představ. Vše do sebe musí bez problémů zapadat.

Dřevěné zábradlí

Pokud máme v našem domě schodiště, měli bychom zvýšenou pozornost věnovat také zábradlí. Zábradlí ke schodišti bude totiž tvořit velkou část toho, co budeme mít nejvíce na očích. Každá návštěva ho hned spatří. Zábradlí by se nám tedy mělo líbit, ale kromě funkce estetické bychom neměli zapomínat ani na stránku bezpečnostní. Při výběru zábradlí si můžeme vybírat mezi různými druhy materiálů jako je dřevo, kov nebo sklo. Tyto materiály je také možné mezi sebou kombinovat. Vybírat bychom měli podle vlastních preferenci a také podle toho v jakém domě bude zábradlí umístěno. Do moderní novostavby se nemusíme bát využít zábradlí z oceli nebo mosazi, zatím co do dřevěné roubenky pořídíme nejspíš i dřevěné zábradlí.

Dřevěné zábradlí

K výrobě dřevěného zábradlí se nejčastěji využívá buk, dub, javor, jasan, jilm, ořech, smrk, borovice a modřín. Často se dřevo kombinuje s jiným materiálem, jako je například sklo. Dřevo nabízí možnost soustružení a tím vytvoření originálního bytového prvku. Při vhodné povrchové úpravě zle dřevo využít i v exteriéru.

Kované zábradlí

Nejčastěji využívaným materiálem při výrobě kovaného zábradlí je mosaz a ocel. Kované zábradlí se může skládat z jednotlivých šprušlí, kovaných výplní nebo jejich kombinací. Kované zábradlí se vyrábí podle výkresové dokumentace, kterou musí vždy předem schválit zákazník.

Kovové zábradlí

Skleněné zábradlí

U skla je kladen vysoký důraz na jeho bezpečnost. Skleněné zábradlí se vyrábí z kaleného skla s bezpečnostní fólií v celkové tloušťce 16cm. Kotvení se provádí pomocí nerezových prvků. Sklo je velmi nadčasový a líbivý materiál, který lze snadno použít ke každému typu schodiště a snadno zapadne do každého interiéru. Madlo lze vyrobit ze dřeva, případně je možné zábradlí vůbec neosazovat.

Kovové zábradlí

Kov se na výrobu zábradlí používá už mnoho let. Jde o velmi odolný materiál s příjemným vzhledem. Ocel je velmi odolná vůči mechanickému poškození. Nerezové zábradlí působí velmi luxusním dojmem a skvěle doplní každý interiér. Díky svým vlastnostem je kovové zábradlí také první volbou při využití v exteriéru.