Menu

Pro koho je turistika vhodná?

0 Comment

V čem tkví kouzlo turistiky? V její nenáročnosti. Je totiž vhodná pro každého bez rozdílu věku či fyzické zdatnosti. Důležité je však ze začátku příliš nepřeceňovat své síly a vybrat si takovou náročnost trasy, která nám bude vyhovovat. Oproti řadě jiných sportovních aktivit, není turistika nijak vázaná na sportoviště. Dokonce k jejímu provozování nepotřebujete ani žádné speciální vybavení. Vystačíte si pouze s jedním párem pohodlných trekových bot.

Lezení po skalách

Ty nabídnou dostatečné pohodlí na náročných trasách a zároveň se v nich budete cítit bezpečněji. Právě jejich pořízení stojí za zvážení v případě, kdy se rozhodnete pro absolvování náročnějšího terénu. Turistické trasy jsou rozdělovány podle náročnosti, obecně by se tedy dalo říci, že turistika je otevřená každému. Navíc obliba této sportovní aktivity v posledních letech razantně stoupla i díky zavřeným sportovištím kvůli pandemii.

Horská túra

Je jen na vás, zda zatoužíte po skalnatých horských trasách v zahraničí anebo se spokojíte s turistikou u nás v tuzemsku. Věřte, že v obou případech si z takové túry odnesete nespočet zážitků, poznáte nové přátele a ještě uděláte něco pro svou fyzickou i duševní kondici. Vyzkoušet můžete i tolik v posledních letech opěvované ferraty, které jsou však určeny přeci jenom pro zdatnější jedince. Oproti tomu ke klasickému horolezectví mají ještě stále daleko. Jedná se o strmou cestu, kterou je možné absolvovat jen za pomoci speciálního lezeckého vybavení s jištěním. Ferraty najdeme spíše v zahraničí, u nás jich je zatím jen poskromnu. Tu nejdelší a možná i zdaleka nejznámější najdete blízko Hluboké nad Vltavou v jižních Čechách. Pokud toužíte si tuto náročnější formu turistiky vyzkoušet, doporučuje se jí napoprvé absolvovat se zkušeným průvodcem. Uvidíte, že takový zážitek budete vstřebávat ještě dlouho.