Menu

Jak na hypotéku, když mám malé příjmy?

0 Comment

Ceny nemovitostí se stále více a více zvedají, proto i roste výše hypotečních úvěrů, o který klienti žádají. Jenomže banky nerozdávají hypotéky tak snadno, jako před několika lety. Taky už bohužel nemůžete počítat s tak výhodnými úroky, jako byli před nějakou dobou. Často banky také požadují, abyste měli našetřenou již nějakou zálohu. To sice zní pochopitelně, jenomže pokud chcete hypotéku třeba ve výši 3 000 000, a banka po vás chce doložit 10 %, znamená to 300 000. A na rovinu, v dnešní době nenajdete mnoho rodin, kteří mají našetřenou tak velkou částku.

Co tedy s tím?

Nabízí se samozřejmě možnost, abyste si zvýšili příjmy tím, že si najdete druhé zaměstnání. Ale to se snadněji řekne, než udělá. Může trvat i měsíce, než najdete obdobnou pozici, kde vám nabídnou vyšší plat. Možná je to ve vaší kariéře už jen těžko splnitelné. Pokud můžete s hypotékou pár let počkat, je to však možnost. Stejně jako dodělat si rekvalifikaci a pokusit se změnit obor svého zaměstnání.

práce

Druhou možností je získat ke stálému zaměstnání ještě brigádu, alespoň na pár hodin, která vám pomůže zvýšit si váš příjem. Jenomže v tom je také háček. Hypotéku se neberete na pár měsíců, ale na spoustu let. Dokážete tolik let udržovat svůj příjem tím, že budete mít v podstatě dvě zaměstnání? Není to totiž vůbec snadné.

Další možnost je pokusit se zažádat o co nejdelší možnou dobu splácení. Tím se měsíční splátka sníží. Pokud to nepůjde, můžete zažádat o půjčku ne celé částky nemovitosti. Tady se ale zase předpokládá, že již máte tu zbývající část našetřeno, nebo ji seženete z jiných zdrojů.

peníze

Nebo máte dostatečné příjmy, ale nemůžete je či nechcete dokládat? Potom by pro vás mohla být tím správným řešením nebankovní hypotéka bez dokládání příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Ale před podáním žádosti si velmi dobře promyslete a spočítejte si, zda skutečně budete mít na splátky. Pokud nebudete schopni půjčku splácet, bude to pro vás mít velmi, velmi nepříjemné důsledky.