Menu

Letní osvěžení

0 Comment

Někteří je považují za šílence, jiní za borce. Každý vidí koupání v chladném počasí jinak. V každém případě je to každého věc. My se budeme věnovat koupání v sezóně, které zajímá rozhodně více lidí než jen shora řečené otužilce. A také se podíváme na bazénové tablety, které asi již někteří z vás již velmi dobře znají.

Vodu v domácím bazénu je třeba udržovat čistou. Takovou, aby šlo vidět až na dno a aby neplavaly na hladině různé podivnosti. Proto se však musí něco dělat. Je nutno zabránit a znemožnit jak sinicím, tak větším nečistotám pobyt v našem bazénu.

bazén

Na ty větší nečistoty většinou bohatě stačí síťka, pomocí které se z hladiny sebere to největší neřádstvo. O další drobnosti se postará filtrace nebo vysavač. To jsou takové ty nečistoty, viditelné pouhým okem. Existují však i nečistoty, které okem nevidíme. Jsou to bakterie a podobná havěť. Tato číhá na naše chyby v údržbě vody, a jakmile zjistí nějaký nedostatek, hupky hupky a už si ve vodě rochní. Což by ani tak nevadilo, kdyby se úděsně rychle nemnožily.

bazén

Právě tím množstvím se pak může stát, že voda v bazénu bude absolutně k ničemu. A proto je proti těmto potvorám třeba začít boj. A to tak, že včas. Nejlépe je to preventivně, takže pokud už nějaká bakterie do vody vnikne bez skafandru, tak má ihned po funkčním období. Chemie kterou jsme do vody dodali například právě v oněch výše zmíněných tabletách je právě k tomu určená. A svůj úkol splní dokonale a pečlivě. Bakterie a ti další mohou být mazaní jak chtějí, proti těžké chemické artilerii nemají sebemenší naději.

Zvažte proto bedlivě používání těchto tablet a raději na nic nečekejte. Ihned klikněte na odkaz výše, na ten jinak barevný text, a hned se ocitnete u prodejce s požadovaným zbožím. Pokud si nevíte rady, klidně si tam zavolejte a oni vám poradí. Nu a pak si již jen objednáte a doma dáte do vody. A je to.