Menu

Za výkyvy nálad stojí celá řada vlivů

0 Comment


Na rozkolísané nálady má vliv množství faktorů a nelze je vzájemně oddělit. Všechno skutečně souvisí se vším, a pokud se budete domnívat, že se budete vyhýbat stresu a přitom se ládovat nevhodnou stravou, anebo naopak jíst až extrémně zdravě a být workoholikem se spánkovým deficitem, a budete spokojeně žít, tak jste na omylu.
pšeničné pole


Psychika versus fyzično


I přesto však můžete narazit na problém dnešní doby, a tím jsou vyčerpané zásoby zemědělské půdy. Co to znamená? Zjednodušeně řečeno dnes doplácíme na hříchy dvacátého století, industrializaci, průmyslové výroby a intenzifikaci zemědělství. Po druhé světové válce byla éra padesátých let známá svým budovatelským elánem. V celé Evropě, zasažené válečnými krutostmi, rostla nová sídliště, vznikaly přehradní hráze, nové mosty, silnice a železniční koridory. Současně s tím se zemědělství začalo pojímat v duchu velkovýroby, lidé se zkrátka domnívali, že chemická hnojiva nahradí ta přirozená, a bude možné produkovat potraviny pro zisk. A tak se i stalo, firmy v západní Evropě bohatly, státy socialistického bloku mohly hrdě hlásat světu, že uživí veškerou populaci i bez vykořisťovatelských praktik.
traktor na poli


Dnes mají výživové doplňky opodstatnění


Zatímco v hledáčku objektivu zemědělců byly vysoké výnosy, jaksi se pozapomnělo na přirozené chemické látky a skutečnou výživovou hodnotu potravin. K tomu se přidalo i vymílání mouky a rafinace cukru a řetězec událostí se rozběhl. A tak současný západní svět zápasí s civilizačními chorobami a teprve postupně se navrací k přirozenému stavu.

Pokud tedy skutečně toužíte po regeneraci organismu a jeho správném fungování, kromě celozrnných obilovin, luštěnin, zeleniny a ovoce zařaďte do stravy i výživové doplňky, které dodávají prvky, co ve stravě chybí, anebo jsou tam obsažené v minimálním množství. Je to především magnézium, jód (Vincentka), vitamín K2 MK7, koenzym Q10, případně vitamín B12 pro vegany a vegetariány.