Menu

Vytvořte z betonového plotu ozdobu

0 Comment


Betonový plot je stavba, se kterou lze vytvářet celou řadu zajímavých scenérií. Chce to jen otevřít více své nitro a popustit uzdu fantazii. Výhodou plotů z betonových desek je jejich nekonečná variabilita, vyrábí se v několika barevných odstínech a v mnoha vzorech a lze s nimi opravdu kouzlit. Betonové ploty ceník je pak položka, kde si můžete zjistit cenu jednotlivých komponentů.

betonový plot

Předsaďte před něj živý plot

Jestliže postavíte plot a chcete mít uvnitř výhled na zeleň, není problém před něj vysázet třeba túje. Jednotlivé desky zaberou v průřezu – v půdorysu jen několik centimetrů, není to zídka z cihel nebo z tvárnic, která potřebuje mnohem více místa. V kombinaci s živým plotem získáte více soukromí a zároveň máte z vnitřní strany plotu k dispozici okrasné dřeviny.

cihlové zdivo

Zavěste na něj truhlíky s muškáty

Není nic snazšího, než zavěsit za horní hranu plotu truhlíky s okrasnými rostlinami, například s pelargóniemi, petuniemi nebo lichořeřišnicí. Barevné květy plot pěkně oživí a bude to vypadat přirozeně.

Zahrajte si šachy nebo dámu

Hrajete někdy ve volných chvílích dámu nebo šachy? Pak většinu tohoto času sledujete šachovnicové pole. Princip šachovnice byste mohli zvolit i u betonového oplocení, vyskládáte vedle sebe kontrastní barvy například červenohnědou a krémovou a bude to vytvářet velmi zajímavý krajinný prvek. Zaniknou tím nedokonalosti spár mezi jednotlivými deskami a pozornost lidského zraku se zaměří na samotnou barvu a šachovnicový vzor.

Beton se dřevem – když vytvoříte z betonu pouze nízký sokl, můžete do horní části plotu začít vkládat mezi sloupky namísto dalších desek dřevěné latě. Položíte je mírně https://echo24.cz/a/SPwgR/zatim-prislo-mirne-nad-padesat-procent-volicu přes sebe pod úhlem řekněme 35 stupňů, což vytvoří efektní prostorový jev. Nesnažte se však lazuru dřeva trefit do barvy betonu, to se vám stěží podaří a navíc to nebude vypadat hezky, zajímavější bude barevný kontrast dvou odlišných barev. K betonovému plotu se dřevem se pak hodí i zmíněné závěsné truhlíky s okrasnými květinami.