Menu

Sportem ku zdraví

0 Comment

Sportování vám nejenže neublíží, ale naopak díky němu posílíte své tělo a zároveň i svou duši. Při fyzické námaze se totiž vyplavují do těla takzvané hormony štěstí, mezi které patří například dopamin, serotonin nebo noradrenalin. Při sportu se rovněž zlepšuje krevní oběh a posiluje srdeční sval, díky čemuž můžete oddálit nebo rovnou předejít mnoha závažným chorobám. Výborné navíc je, že je možné být aktivní prakticky v každém věku, nejen v mladí. Ke sportování můžete využívat i různé pomůcky, mimo jiné i zahradní trampolínu.
dřevěná trampolína

Nejde o hračku

Mnoho lidí si myslí, že trampolíny jsou hračky pro děti, případně doplňky každého správně zařízeného cirkusu. V našich končinách to tak možná může být ještě vnímáno, ale na západ od našich hranic jsou brány trampolíny jako standardní cvičební nástroj, který se běžně využívá nejen posilování celého těla, hlavně tedy jeho středu a nohou, ale také k hubnutí. Při skákání na trampolíně totiž lze spálit tuky stejně tak efektivně jako například na kole, rotopedu, při běhu nebo plavání. Toto potvrzuje i možnost zakoupit si celou řadu cvičebních videí, kde trampolína hraje ústřední úlohu. Mnohá z nich jsou dokonce k dispozici i na YouTube. Stačí jen umě trochu hledat.
plážová trampolína

Bezpečnost

Pokud se vám zdá, že skákání na trampolíně, může být i trochu nebezpečné, pak máte pravdu. Stačí jen dopadnout o pár centimetrů mimo doskočiště a už můžete mít úraz. Naštěstí se to stává jen minimálně, jelikož u nás se obvykle prodává toto sportovní náčiní i s mnoha bezpečnostními prvky, mezi kterými samozřejmě nesmí chybět ani kryty na pružiny, na kterých vzniká nejvíce poranění. Také je vhodné koupit si speciální síť, která zamezuje tomu, abyste vyskočili nekontrolovatelně mimo území trampolíny. Je pravda, že síť je určena hlavně pro děti, ale dokáže zachytit i dospělého, a to v případě, kdy se jedná o statného jedince.