Menu

Úklid kuchyně: jak se z toho nezbláznit?

0 Comment

Uklízení kuchyně není něco, na co se těšíme, ale udělat se to musí. Jak si poradit s tím, co všechno se v kuchyni musí udělat a v jakém pořadí je nejlepší začít?
banány v kuchyni
Nejdříve se zaměřte na nádobí a myčku nebo dřez
Naskládejte špinavé nádobí do myčky, nebo je umyjte ve dřezu a utřete. Ale i myčku na nádobí a dřez je třeba umýt! Podle materiálu byste měla volit ten správný prostředek na umytí dřezu – může to být například tekutý písek – na umytí vaší myčky. Tu umyjete tak, že do misky, které může být umyta v myčce, nalijete ocet, a zapnete ji. Jenom co tohle uděláte s octem, měla byste proces udělat ještě jednou, ale tentokrát tak, že na dno myčky nasypete pár lžiček jedlé sody.
dva rozprašovače
Vezměte si do parády svou linku
Zaměřte se na kuchyňskou linku nebo odkládací pult u dřezu. Sundejte všechno, co jde, z pultu kuchyňské linky. Úplně všechno, co tam není na pevno: stojan na nože, mísu s ovocem, kořenky, různé spotřebiče jako jsou mixery, topinkovače, toustovače, chlebárny, mixéry nebo pekárny na chleba. Všechno dejte pryč. Poté celou linku otřete speciálním ošetřujícím přípravkem, zbavte linku všech skvrn a zaschlých nečistot.

Pak až trouba pečící i mikrovlnná
Tyto dva spotřebiče můžete také umýt pomocí sody. Na zamaštěné dveře můžete použít tekutý písek. Měli byste písek nanést a poté nechat působit alespoň několik hodin. Poté bude snadné setřít veškerou špínu a připálená nebo mastná místa v obou troubách.
pět houbiček
Jak umýt lednici?
Nejlepší je to udělat v zimě, kdy si můžete dovolit všechno z lednice vytáhnout ven, a poté celou lednici umýt hadříkem a vodou.
·         Nezapomeňte alespoň jednou za rok pořádně vymýt všechny police a nádobí v něm. Doporučuje se to i v případě příborníků a polic s se vším nádobím. Také spižírna by měla být jednou za rok zcela uklizena a všechny police vymyté.