Menu

Solární plachty

0 Comment

Kulaté, hranaté, oválné, solární plachty mohou mít v dnešní době různou podobu. Vyrábí se v průsvitné neboli transparentní bílé, dále v nebesky modré nebo tmavé černé.
V poslední době se dostaly do širšího podvědomí. Majitelé bazénů si všímají novinek a inovativních produktů. V čem je tento výjimečný? Solární plachta zvyšuje kvalitu koupání. Poskytuje větší komfort a to díky hned několika vlastnostem.

plachta

  1. Typickou její předností je samozřejmě zakrytí vodní plochy, což je také jedním z jejich primárních účelů. Plachtu si pořizujeme proto, aby nám do vody nepadaly nečistoty z okolí. Zamezíme tím vniknutí trávy, prachů nebo pylů do vody. Nemusíme následně tak dlouho nečistoty vybírat nebo přidávat další chemii na zlikvidování všech zárodků.
  2. Tento typ je však výjimečný ještě jednou další vlastností. Tou je ohřev vody. Solární se nazývá proto, že u tohoto typu probíhá rychleji a efektivněji přenos tepla ze slunečního záření na hladinu vody. K tomu nepotřebujete žádný tepelný zdroj. Postačí sluneční paprsky, které budou celou plochu nahřívat a díky tomu, že folie leží přímo na hladině, bude tam efektivně a rychle probíhat přenos tepla ze slunečního záření do vody, která se tím bude ohřívat.

solární plachta

Vybírat si můžete z různých velikostí

Dnešní variabilní systém je natolik moderní, že umožňuje pořídit si folii ve velikosti, kterou potřebujete. Tím zajistíte, že bude ležet přímo na hladině a díky tomu v ní bude probíhat přenos tepla ze sluníčka do vody a bude také zamezovat v noci nečistotám, aby padaly do vody nebo aby se voda ochlazovala. Jelikož bude hladina přikrytá, nebude z ní odcházet tolik tepla ani v noci.

  • Vyberte si typ, velikost i barvu.

Právě tyto pomůcky nám usnadňují práci a zvyšují nám komfort nejenom koupání a plavání, ale celkově i žití na naší zahradě. Domácí zahradní bazény jsou stále velice oblíbené. Díky těmto drobnostem si budeme užívat radosti a koupání ještě více.