Menu

Netradiční využití olivového oleje

0 Comment

Masáž chodidel – máte rádi reflexní masáže chodidel? Je to velmi účinný způsob, jak se uvolnit a zklidnit, zlepšit regeneraci tělesným buňkám, prohloubit spánek, zkvalitnit práci vnitřních orgánů, zmírnit či zcela eliminovat negativní vliv stresu, posílit libido a vitalitu a také podpořit trávení a imunitní či lymfatický systém. Masírovat chodidla s využitím olivového oleje lze i v rámci partnerského vztahu a můžete to pojmout jako významnou předehru před milováním, protože chodidla patří k silným erotogenním zónám.

olivový olej

Opalovací krém – zapomeňte na různé krémy s ochranným faktorem. Pokud se pohybujete na slunci v rozumné míře, neublíží vám. Když se zkrátka nespálíte, není pro vás ničím nebezpečným, a naopak pochytáte mnoho vitamínu D, kterého je mezi lidmi v současné populaci nedostatek, neboť trávíme mnoho času v uzavřených kancelářích či jiných místnostech. Namísto opalovacího krému využijte kvalitní, za studena lisovaný panenský olivový olej. Ten pokožku velmi dobře hydratuje a zároveň vyživuje. Je to nejpřirozenější „mazadlo“ pro pobyt na slunci, jaké si můžete dopřát.

masážní olivový olej na chodidla

Konzervace dřevěných krájecích prkének – udržet dřevěné prkénko v dobrém stavu není snadné, pokud jej využíváte denně a neustále jej namáčíte a oplachujete vodou. Zkuste to s olivovým olejem, opět kvalitním, panenským, lisovaným za studena. Až prkénko pořádně umyjete a necháte vyschnout, vytřete do něj do oleje namočený toaletní papír (čistý, samozřejmě). Nechte olej půl hodiny do prkénka nasát a pak zbytek oleje z povrchu prkénka opatrně setřete opět čistým a suchým toaletním papírem. Takto naimpregnované prkénko bude lépe odolávat tekutinám včetně těch agresivnějších.

Kondicionér na vlasy – zkoušeli jste někdy na vlasy čistě přírodní kondicionér? Pokud ne, máte možnost to provést s olivovým olejem. Stačí vám k tomu zhruba polovina polévkové lžíce, toto množství jemně vmasírujte do vlasů a na pokožku hlavy a nechte působit alespoň čtvrt hodiny. Vlasy pak stačí jen opláchnout vodou a vysušit ručníkem. Živiny z oleje mohou vlasům dodat lesk, pevnost, a snížit výskyt lupů.