Menu

Kosmetika na vousy

0 Comment

Moderní muž následuje trendy. A když trendy praví, že se nehodí nosit neupravené a rozčepířené vousy, moderní muž se podle toho samozřejmě zachová. A při péči o své vousy si pomůže dostupnými kosmetickými doplňky. Ty jednak vousy vyživí a také je učiní poddajnějšími. A o jakou kosmetiku se jedná?
vousatý chlap
Olej na vousy je složen ze směsi přírodních olejů (např. arganový, slunečnicový, mandlový, hroznový) a jeho hlavní funkcí je to, že vousy změkčuje, což  má za následek jednodušší manipulaci s nimi. Jdou pak lépe upravovat a mají přirozeně zdravý a lesklý vzhled. Navíc jsou velmi příjemné na dotek. Olej dále působí tak, že vyživuje nejen vous samotný, ale také i pokožku pod ním. Také zabraňuje třepení a lámání vousů, protože je činí více tvárné. Oleje se vyrábí se svěžími elegantními vůněmi, takže tváře i provoní. Těchto vlastností lze dosáhnout při pravidelném používání alespoň 3x týdně. Kdo má sušší pokožku, měl by olej používat každý den. Pro normální pokožku platí frekvence používání obden. Aplikace se provádí důkladným vmasírováním do vousů a pokožky.
Balzám na vousy obsahuje kromě olejů také máslo (bambucké či kakaové) a navíc také včelí vosk, který napomáhá vousům držet tvar. Balzámy se doporučují používat těm mužům, jejichž strniště si dělá co chce. Balzámy jsou obohaceny o množství vitaminů, které napomáhají správnému růstu vousů. Aplikuje se vmasírováním.
plechovka s knírem
Kondicionér na vousy je vlastně lehčí formou oleje či balzámu. Bývá ve formě vody, mléka nebo pěny, která se velmi rychle vsakuje. I aplikace je jednodušší než u předchozích. Stačí pouze nanést, nemusí se vmasírovávat.
Vosk na vousy se používá především těmi, kdo si pěstují knír nebo delší vousy. Vosk je vlastně vyšším stupněm balzámu, používá se totiž tam, kde už si ani balzám neví rady. Má silně tužící účinky a díky olejům činí vousy poddajnější. Aplikuje se vmasírováním a následným vytvarováním.
Šampony a mýdla na vousy jsou doplňkem k předchozí kosmetice. Stačí pořádně 1-2krát týdně z vousů smít odumřelé částečky kůže, prach a ostatní kosmetiku.