Menu

Oslava prvních narozenin

0 Comment

Někteří tvrdí, že jsou první narozeniny dítěte přeceňovány. Vždyť si je dítě ani nepamatuje. Užívají si je více rodičové, než mrně samotné. Samozřejmě, spousta prvních okamžiků v životě dítěte je spíše zážitkem pro rodiče. Chtějí si co nejvíce užít své miminko, dokumentují pečlivě každý pokrok a těší se na nový.
První rok v životě malého děťátka je velice průlomový. Od novorozence, který je zcela odkázán na pomoc ostatních se vyvine během krátkých dvanácti měsíců v samostatně se pohybujícího jedince, začínají se u něj projevovat názory a formuje se jeho osobnost. Z nevinného děťátka se stává malý lumpík, který vymýšlí první ptákoviny, skládá první slabiky ve slůvka a dělá první krůčky.
malá princezna
I možná proto, že jsou tyto narozeniny první, těšíme se na ně nejvíce. Rodiče také rádi udělají čáru za prvním rokem, který byl, co se péče týká, nejnáročnější a těší se, že se z dítěte, označovaného doposud jako kojenec, stane rázem šikovnější batole.
první dort
S prvními narozeninami je samozřejmě spjata také velká oslava, kam se zvou babičky, tetičky a spousta dalších příbuzných a známých z okolí dítěte. Nesmí se zapomenout na dort, slavnostní sfouknutí svíčky a také na fotku, která bude navěky tvořit výzdobu ve vašem domě.
Je pravdou, že dítě si ze svých prvních narozenin zřejmě nebude nic pamatovat, ovšem nic to nemění na tom, že by se pro něj nemohla uspořádat oslava se spoustou dárků a radosti. Dítě tuto atmosféru bude samozřejmě také vnímat a tím si ji i svým způsobem užije.
růžové dárečky
Bude mít radost z nových dárků, i z roztrhaného balicího papíru. Z barevné výzdoby, balónků i hořící svíčky na dortu.
Zážitky, které dítě během svého raného dětství prožije, samozřejmě vstřebává a dále jej formují do jeho budoucího života. A čím více je těch pozitivních, tím je to pro něj lépe. Takže klidně slavme a radujme se každý den. Samozřejmě s mírou, aby se nejednalo o jeden velký chaotický humbuk, který dítě spíše rozhodí a bude z něj nervózní. Klidná radostná oslava v kruhu nejbližších je jistě nejvhodnějším řešením jak pro rodiče, tak i pro dítě samotné.