Menu

Existují dobré i špatné půjčky, ať už jsou bankovní či nebankovní

0 Comment

Není půjčka jako půjčka. Existují takové, jaké jejich žadatelům příliš mnoho štěstí nepřinesou, a dokonce je mohou dostat do potíží. A pak jsou takové, které se podobají vysněné spáse z nebe, protože vám pomohou i ze složité životní situace tím, že je můžete splácet pomalu a dlouho po zanedbatelných částkách. A záleží jen na vás samotných, kterou z nich si zvolíte právě vy. Na dobré i špatné půjčky můžete narazit jak v bankovních domech, tak v nebankovních společnostech. V žádném případě tedy neplatí, že by nebankovní hypotéky byly horší a více rizikové, než ty uzavřené v bance.

peněženka

Vaše půjčka bude tak výhodná, jak si ji sjednáte

Jaká vaše půjčka bude, záleží především na tom, jakou si sjednáte. Záleží to tedy na vás a na konkrétním typu půjčky. Proto než se pustíte do vyplňování žádosti o nějaký úvěr, měli byste mít naprosto jasno v tom, jaká je konkrétní úroková míra takové půjčky, jak dlouho ji budete splácet, a kolik peněz bude platit každý měsíc, jaká tedy bude celková výše splátek. Myslete i na konkrétní podmínky smlouvy, na případné sankce v případě opoždění platby anebo poplatky předem či za určité služby. A hlavně si dobře spočítejte své pravidelné příjmy a výdaje, abyste věděli, kolik peněz si můžete půjčit – respektive kolik peněz budete schopni splácet každý měsíc až do umoření dluhu. V životě vás totiž může potkat celá řada nečekaných situací, a když bude váš rozpočet příliš napnutý, můžete se dostat do potíží.

dolar

Vaše příjmy a záruky si všude dobře prověří

Nicméně žádný věřitel si nepřeje, aby měl jeho klient potíže se splácením, neboť by to komplikovalo i jeho finanční situaci. Nedivte se proto, že ať už se obrátíte na banku anebo na nebankovní společnost, tak budou všude podrobně zkoumat vaše finanční možnosti, a budou po vás případně požadovat i záruku v podobě ručení nemovitostí.