Menu

Jak si vybrat ten správný bazén

0 Comment

Léto se blíží a s ním i myšlenky na to, jak se zchladit. Takový domácí bazén na zahradě je opravdu vhodnou volbou. Není totiž nic lepšího, než přijít z práce a natáhnout se na lehátko, daleko od všech starostí a lidí, co Vás dnes rozčílili. Ale jeho koupě není jen tak! Musíte si dopředu ujasnit, co od takového bazénu vlastně očekáváte. Pokud máte prostory na zahradě dostatečně velké, můžete si nechat bazén zapustit do země a vytvořit si opravdu iluzi vlastního koupaliště.
slunečník nad lehátky
Kde ale všechna pravidla určujete Vy. Může to být skvělé pro pořádání letních večírku u bazénu a plno jiných zábav. Pokud Vaše možnosti co se financí týče nejsou zas tak veliké, můžete si pořídit i velmi kvalitní nafukovací bazén. Tedy ne zcela nafukovací, jen s horní nafukovací obručí. Nezaplavete si v něm sice, ale na takové to zchlazení a vydovádění se s dětmi to opravdu stačí. Pokud jsou Vaše potřeby ještě nižší, můžete si koupit jen takové menší brouzdálko, do kterého se jednoduše položíte a budete vegetit.
plný bazén

Vždy dbejte na to, že si k bazénu pořídíte i potřebné příslušenství. Velmi důležitou věcí a ochranou před všelijakým hmyzem a smetím jsou ochranné plachty. Jednoduše je každý večer natáhnete přes bazén a ráno máte pořád čistou vodu. Samozřejmostí je i síťka na vyndávání hmyzu a všelijakých travin a rostlin, co Vám sem vítr nanese. Nepodceňujte ani filtraci, pokud bazén používáte téměř denně, je vhodné ho alespoň jednou za tři nechat navečer celý profiltrovat. Prodávají se i takzvané vodní vysavače, které Vám pomůžou s kluzkým povrchem na dně bazénu.

A na co určitě nezapomínejte je chemie. Pokud jste alergičtí na chlor, můžete namísto něj použít sůl do bazénu, ale určitě nenechávejte vodu jen tak. Začne se opravdu rychle kazit a to už není žádné koupálko, ale přírodní rybník a to jste asi na začátku nechtěli.