Menu

Druhy fondů, do kterých lze investovat

0 Comment

Dluhopisové fondy

Do dluhopisových fondů investují lidé, kteří hledají zhodnocení své investice minimálně v řádu 5 let. Na dluhopisových fondech lze opravdu velice dobře vydělat, pokud nám během investičního období klesnou úrokové sazby. Tehdy zhodnocení považovat za velmi zajímavé, ale jinak se klasické zhodnocení pohybuje od 3% až do 5%.
balíčky peněz

Smíšené fondy

Smíšené fondy disponují už širším portfoliem než pouhé dluhopisové fondy. U smíšených fondů se investuje do akcií různých společností a firem, tak samo jako například do dluhopisů či zlata. Výnosy jsou zde mnohem větší než u dluhopisů, ale za podstatně vyššího rizika, kterého se nemusíme bát, jestliže máme řádnou diverzifikaci.

Fondy peněžního typu

Fondy peněžního typu jsou velice známé nízkých rizikem a vysokou likviditou, ale co se zhodnocení týče, tak to žádná sláva není. Jestli někdo zvažuje investici do tohoto typu fondů, tak je dobré si uvědomit, že u různých termínovaných vkladů v bankovních institucích dosáhne lepšího zhodnocení investované částky za stejnou míru rizika.

Akciové fondy

Akciové fondy už přináší velmi dobré zhodnocení, které se řádově pohybuje okolo 8%. Riziko je zde však už značné jelikož firma, jejíž akcie nakupujeme, může prodělat a tak samo i hodnota našich cenných papírů. Zde je dobré poznat firmu, jejíž akcie kupujeme a mít lepší rozhled přímo ve světě akcií. Zde už doporučujeme zjistit si více informací od zkušených odborníku a sledovat moderní trendy a jednotlivé firmy a jejich sílu na trhu.
dolarovky pod peněženkou

Realitní fondy

U realitních fondů je ten problém, že je silně spjat s ekonomickou situací dané země, kde probíhá nákup nemovitostí. Jestliže se zhorší ekonomická situace dané země, tak kauzálně se na realitním fondů prodělává. Makléři někdy lákají na šíleně skvělé výnosy, ale už třeba zapomenou riziko ztráty celé investice.