Menu

Výplňový materiál do krabic, to nejsou jen staré noviny a časopisy

0 Comment

Balení věcí do kartonových krabic je běžnou součástí stěhování a v dnešní době také neodmyslitelně patří k obchodování na Internetu. Objednat si zboží online má své výhody, jednak můžete využít množstevních slev a ušetřit za dopravu, pak nemusíte ztrácet čas pochůzkami v přelidněných obchodních centrech a v poklidu vám objednané zboží doveze přepravní služba až přímo ke vchodovým dveřím.

Podobně je na tom bazarový prodej, chcete-li se zbavit nepotřebných věcí, které by se někomu mohly hodit, a jsou-li dostatečně malé, aby se vešly do krabice a bylo je možné odeslat, pak se vám jistě hodí výplňový materiál Balteto.cz.

bublinková fólie

Doba, kdy se balilo zboží a stěhované předměty do novinového papíru a starých časopisů, je dávno pryč, a když se s něčím takovým setkáte, je to spíše výjimečné, raritní a úsměvné. Hlavním důvodem, proč se od starých novin ustupuje, je tiskařská barva, která je při kontaktu s pokožkou zdrojem zdravotních potíží, zapáchá, může vyvolat alergické reakce a znehodnotit povrch balených věcí. Lidé, kteří pravidelně roznáší do schránek reklamní letáky, jsou působení těchto látek vystaveni ve značné míře a jistě jim tento materiál „nevoní“, když jej musí denně třídit.

Druhy výplňového materiálu

Bubinková fólie – její přednosti zná asi každý, můžete do ní zabalit v podstatě vše, co vás napadne. Má zdravotní atest pro styk s potravinami, můžete do ní balit hračky pro děti, dokonce i pokojové rostliny. Využívá se jako vnější obal i jako výplňový materiál do všech transportních přepravek a krabic, které putují k zákazníkovi i napříč kontinenty.

krabice na stěhování

Tělíska flo-pak – drobná tělíska zhotovená z polystyrenu nebo z organického, biologicky rozložitelného kukuřičného škrobu, jsou zdravotně nezávadná a lze s nimi zabezpečit při transportu i velmi křehké předměty ze skla, porcelánu, keramiky i křehkého plastu.

Kartonová vlna – starý papír lze recyklovat a využít pro výrobu kartonové vlny, která vzniká prořezáváním kartonu na úzké proužky. Relativně tvrdý karton pak získá jiné vlastnosti, je dostatečně pružný a vyplňuje tak efektivně prázdný prostor v krabicích.