Menu

Všech tvarů a barev

0 Comment

Klobouky hrají prim především v letních měsících, nosí je rádi nejen ženy, ale často je vídáme i na hlavách mužů, chlapců a holčičky jsou v nich jako panenky. Možná si myslíte, že nejste zrovna kloboukový typ a bojíte se zkusit si nějaký koupit a vyrazit s ním ven, mezi lidi.
V horkých letních dnech je to nejen ozdoba, ale chrání před případným úpalem a přímými slunečními paprsky. A věřte, není tak těžké vybrat ten pravý kousek, který vám bude sedět a budete se v něm i cítit. Pokrývky hlavy nejsou nic nového, nosily se od nepaměti v různých podobách, tvarech a barvách. Rozhodně se nemusíte bát, že je to módní doplněk, který pomalu vychází z módy, jeho oblíbenost je taková, že určitě ještě nějakou tu dobu v našich šatnících bude mít své místo. Navíc bude oživením vašeho oblečení.
modrý sluneční klobouk
Záleží na obličeji
Vybrat správný tvar není nic obtížného, řídit byste se měli především tvarem svého obličeje. Dámám s kulatým obličejem bude slušet model, který bude činit obličej protáhlejším, naopak dámy s opačným typem obličeje by měly sáhnout po nižším kloboučku s tenčí krempou. Velké klobouky si mohou dovolit ty, které mají obličej spíše hranatého tvaru. Ženy s oválnou tváří mohou dát na hlavu kterýkoliv tvar.
Slamáky, pařížáky, retro a pánské
Léto a s ním spojené slunce a moře přivítejte s obrovským slaměným kloboukem. Obměňovat ho můžete různě barevnými krempami a doladí tak právě to, co máte na sobě. K moři neodmyslitelně patří klasické námořnické kloboučky. Placaté pokrývky vyjadřují hlavně eleganci a dají se nosit k čemukoliv. Konečný styl bude závist na to, co ke klobouku vyberete, zda obyčejné džíny nebo romantické šaty. Pánské typy klobouků můžete vzít ke kraťasům i k romantickému oblečení.
blondýna s kloboučkem
Flitrové klobouky byly hitem před devadesáti lety, na hlavu je klidně můžete dát i teď, stejně tak modely zdobené květinami.
Prostě se nebojte a jděte do toho, protože klobouk by ve vašem šatníku chybět rozhodně neměl.