Menu

Proteinová jídla

0 Comment

Mnoho lidí čím dál tím více začíná jíst jídla, obsahující mnoho proteinů. Tyhle jídla se hlavně využívají pro hubnutí. Proteinová dieta byla velmi oblíbená v 70. letech a byla poprvé popsána v USA. V dnešní době se k ní mnoho lidí zase vrací. K této dietě patří obrovský příjem bílkovin a snížený příjem tuků a sacharidů. Pokud trpíte velkou nadváhou či obezitou, pak je takhle dieta pro vás ideální.
Mezi proteinová jídla se řadí například maso, sýry, jogurty, vejce, zelenina či tvaroh. Jako při běžných dietách by bylo velmi dobré alespoň omezit nebo úplně vyřadit brambory, pečivo, těstoviny, sladkosti, alkohol apod. Samotný jídelníček obsahuje potraviny s velkým obsahem živočišných proteinů. Kromě jídla je také velmi důležité hodně pít a to alespoň 3 litry vody denně.

ořechy

Pokud byste chtěli s touto dietou začít, můžete se poradit buď s vaším ošetřujícím lékařem, nebo se podívat na internetu na různé zajímavé jídelníčky. Existuje také mnoho organizací, které dokonce přímo proteinová jídla vaří a dovezou vám je přímo až ke dveřím.

Co je ale jak při této dietě tak všech různých dietách důležité je nehladovět. Pokud budete mít hlad, můžete jíst větší množství zeleniny a pít více vody. Tak jako při každé jiné dietě
je ale také velmi důležitý pohyb, ať už se jedná o chůzi či plavání.

potraviny

Pozor!!!

Dieta může být i pro některé lidi nebezpečná, pokud ji dodržujete velmi dlouhou dobu.

fazole
Většinou se proteinové diety dělí na tři fáze a tak jako každá dieta, má i tahle své pro a proti. Mezi výhody se řadí například vyvážená strava, dostatek bílkovin, rychlý úbytek hmotnosti apod. Mezi nevýhody pak zvýšená rizika různých onemocnění, vznik dny nebo nedostatek důležitých živin pro naše tělo.
Pokud byste se rádi dozvěděli více, mnoho dalších užitečných informací naleznete
na .