Menu

Podpora přinesla ovoce

0 Comment

Zprvu to pro Sonju až tak nadějně nevypadalo, protože na své první olympiádě skončila až úplně poslední. Nebylo divu, bylo jí teprve jedenáct let. Ale vlastně se to počítalo za úspěch, protože dostat se na olympiádu v dětském věku je docela nesnadné. Však se také jedna z jejích soupeřek vyjádřila docela nelichotivě, když prohlásila, že s dětmi nesoutěží. Uplynou pouhé čtyři roky a Sonja se vrátí z olympiády se zlatem na krku. Právě se zrodila jedna z legend sportovního světa. Byla to dívka, o které bychom mohli prohlásit, že se opravdu uměla narodit. Její rodina byla velice zámožná. Otec byl úspěšný velkoobchodník s kožešinami. Matka jí plně podporovala v její sportovní zálibě. Otec začal fungovat jako její manažer. Jelikož měl díky svému povolání „obšlápnutý svět“, věděl, jak na to. Na kariéře budoucí krasobruslařské hvězdy měl zásluhu i její bratr Leif. Ten Sonju učil padat. Věděl, že se tak zbaví ostychu a strachu před zkoušením nových prvků.
umělý led

Pryč s dlouhou sukní

Sonja Henie byla prostě zjev, který tu do té doby nebyl. V čem bylo tajemství jejího úspěchu? Sonja v podstatě způsobila revoluci v krasobruslařském sportu. Odložila dlouhou nepraktickou sukni, která krasobruslařkám spíše překážela. Její vystoupení měla dokonalou choreografii. Během pěti let získala Sonja neuvěřitelný počet trofejí.
o   Zlato na olympiádě– třikrát.
o   Mistryně světa– desetkrát.
o   Zlato z mistrovství Evropy – šestkrát.
mladá krasobruslařka
Bylo jí pouhých čtyřiadvacet, když svou kariéru ukončila. Nikoliv proto, aby se stáhla do ústraní. Naopak. Namířila si to do Hollywoodu, kde pokračovala jako filmová hvězda. Když skončila i tato úspěšná etapa jejího života, stala se z ní produkční velkolepých ledních show. Osud jí připravil život plný úspěchů. Vzal si za to svou daň. Sonja Henie zemřela v pouhých padesáti sedmi letech na leukémii.