Menu

Jak se projevuje úbytek hormonu testosteronu u mužů? Víte, jak se tento problém dá zase léčit?

0 Comment

Pokud dojde na úbytek testosteronu u muže, zcela jistě se to projeví. Právě příznaky nemusí být vůbec dobré přehlížet. Navíc můžete vše zase zvrátit.

Jak se projevuje úbytek hormonu testosteronu u mužů? Víte, jak se tento problém dá zase léčit?

Aby mohl mužský organismus správně prospívat a fungovat doslova jako hodinky, je třeba, aby byla hladina hormonu testosteronu v normě. Přirozeně s věkem se sice hladina testosteronu u pánů zmenšuje postupně, což se projevuje podobně, jako když ženy jdou do menopauzy. Může docházet k přibírání na váze, ke ztrátě vlasů, ke ztrátě chuti na sex, k depresivním stavům či k častější únavě. Občas se ale může stát, že se testosteron začne vytrácet ještě dříve, s věkem to pak nemá nic společného, spíše je to špatným životním stylem či nemocí. Když se řekne testosteron, všem se asi okamžitě vybaví právě muži. Jejich svaly, jejich mužnost. O to všechno ale právě vlivem úbytku testosteronu mohou zase přijít.

zdravý životní styl je základ

Fyzické i psychické potíže a testosteron

Úbytek testosteronu erectmax.cz se může projevit různě, od fyzických změn, až po ty psychické. Jelikož má testosteron vliv právě na tvorbu svalstva, to obvykle ochabuje, pak muž začne citelně přibírat na váze, protože začne získávat více tělesného tuku. Testosteron ale mimo jiné ovlivňuje i sexuální život a zejména pak tvorbu spermií. V tomto ohledu může docházet k neplodnosti, ke ztrátě zájmu o sex a tak i ke špatné erekci. Ale i na psychice se úbytek testosteronu výrazně odráží. Stres, nespavost, podrážděnost, citlivost, horší paměť, neschopnost se soustředit, to všechno opravdu hodně může ovlivnit život každého.

testosteron je hlavně mužský hormon

Proč k tomu dochází a jak z toho ven?

Proč vlastně testosteron klesá a pak tolik ovlivňuje běžný život mužů? Pokud to není věkem, je na vině obvykle špatný životní styl, který je třeba okamžitě upravit, aby problémy vymizely. Jsou to ale i nemoci, například onemocnění štítné žlázy, o kterém nemusíte ani vědět. Testosteron se pak v nejhorším případě může do těla zase dodávat, třeba za pomocí preparátů, které ho obsahují. Pokud je na vině nemoc, musí se problém řešit s lékařem, ale pokud ne, pomoci si můžete právě změnou svého životního stylu vy sami.

Je třeba dbát na dostatečný a pravidelný spánek, je důležité se nestresovat a naopak se snažit být co nejvíce v klidu a kromě toho pomáhají některé potraviny, třeba ty bohaté na bílkoviny, zinek a vitamín A.