Menu

Elektřina nemusí být drahá

0 Comment


Kdysi si lidi svítili jedině tak ohněm. A když ho neměli, šli prostě po setmění spát a nevylezli z pelechu, dokud venku zase nesvítilo slunce. Ale to už pro nás neplatí. My si svítíme, kdykoliv chceme. Díky elektřině. Kdysi se lidi hřáli jenom u toho samého ohně. Když ho měli. A když ne, v nejlepším případě se zachumlali do nějaké kůže nebo kožešiny uloveného zvířete a klepali se zimou, dokud nepřišlo léto. Ani to už my ale dneska neděláme. My máme spoustu způsobů, jak si topit. A kdo chce pohodlí, používá k tomu elektřinu.

elektroměr u jističů

Kdysi se lidi myli jenom ve studené vodě. Pokud se vůbec myli. Ale to už taky nemusíme. Máme třeba bojlery na elektřinu a v těch si vodu snadno ohřejeme. A máme i další zařízení na elektrický proud, která naši dávní i nedávní předkové neměli. A tak máme svoje pohodlí. Za které ale platíme. Elektřina není zadarmo. Je naopak drahá a čím dál dražší. A ten, kdo jí spotřebovává moc, se nedoplatí. A kdo ví, kolik bude stát proud v budoucnosti, o kolik nám ještě podraží. Takže musíme šetřit. Musíme proud používat, ale radši to nepřeháníme. A kdyby to šlo, používali bychom ho ještě míň. Ale to už často nejde.

úsporná svítidla

A kdo nechce, aby ho jeho spotřeba ruinovala, musí přemýšlet, čím by proud od velkých a drahých energetiků nahradil. A fotovoltaika Brno Sunus je zrovna to, na co bychom měli přijít. S tou se doopravdy ušetřit dá. Můžeme si nechat nainstalovat tyhle zdroje elektřiny ze slunečního světla, a potom už máme proud zadarmo. A když máme zadarmo proud, můžeme mít zadarmo i svícení, i teplo, i teplou vodu a další věci, které máme jen díky elektřině.Spousta lidí už si tedy pořídila nějaké solární panely, používá je a tím šetří na výdajích. A to je pro ně příjemné. Solární energie je pro ně zadarmo, a nad to není. Hlavně dneska, když musí spousta z nás obracet každou korunu v kapse.